13 завдань ОСББ на найближчий рік після створення

Час перейти від критики ЖЕКу до планування добрих справ ОСББ. Хочеться наголосити, що діяльність ОСББ – це не прерогатива його голови чи правління. Голос буквально кожного співвласника буде почутий (навіть голос противників ОСББ) – будь яка ідея покращення комфорту життя буде розглянута та, за згоди більшості, реалізована.

Головною метою ОСББ ми бачимо а) покращення якості життя в будинку та, як наслідок, б) підвищення цінності (вартості) нашої нерухомості.

Отже, ось завдання ОСББ на найближчий рік після його створення. Це, звичайно, проект, що публікується виключно з метою обговорення (всі терміни та цифри – оціночні)

1) Зниження тарифу на обслуговування будинку та прибудинкової території принаймні на 20%. В першу чергу, за рахунок припинення оплати податку на прибуток та перерахування прибутку власникам ЖЕКу.

2) Відновлення подачі в будинок гарячої води.

3) Задля нормалізації опалення в будинку та стабільної подачі води – перехід на індивідуальні договори з «КиївЕнерго» та «КиївВодоканалом». Ймовірно, для цього доведеться оплатити відновлення технічних документів, які вимагаються вказаними організаціями – отримати технічні документи від ЖЕКу, очевидно, буде проблемно. Тривалість 2-6 місяців, вартість 20-50 тис грн.

4) Приватизація прибудинкової території. Це необхідно задля а) попередження небажаної забудови поруч з будинком, б) встановлення справедливих правил паркування у дворі та в) можливого розширення нашого корисного “життєвого простору”.  (Під час приватизації спробуємо розширити прибудинкову територію – в першу чергу, за рахунок сусідньої новобудови-довгобуду). Тривалість – 6-12 місяців, вартість 5-20 тис грн.

5) Створення / модернізація / налаштування сучасної протипожежної системи в будинку. Тривалість – 6-12 місяців, вартість 0,3-1 млн грн.

6) Налаштування якісної системи відеоспостереження – у будинку та у дворі. Тривалість – 6-12 місяців, вартість 100-200 тис грн.

7) Облаштування сучасного спортивного майданчика для дітей – на теперішньому місці поруч з трансформаторною станцією чи деінде (футбол / баскетбол / волейбол / бадмінтон, настільний теніс, турнік, шведська стінка, інше).

8) Облаштування спортивного куточка для дорослих (турнік, бруси, шведська стінка – мінімум; можливо, прості тренажери). Місце – сподіваємось, з’явиться після розширення прибудинкової території.

9) Вирішення паркувальної проблеми у дворі – за рахунок а) максимального використання тимчасово вільних підземних паркінгів, б) розширення прибудинкової території та в) встановлення справедливих правил паркування. «Швидка допомога» та «пожежна машина» повинні мати можливість під’їзду до кожної секції. В будь яку годину доби.

10) Запровадження контролю за опаленням та використанням електрики в місцях загального користування (МЗК). Встановити необхідні лічильники, опублікувати відповідні дані – з метою мінімізації вказаних непродуктивних витрат.

11) Запровадити в будинку роздільний збір сміття.

12) Розвиток онлайн послуг – можливість оплати внесків на утримання будинку з сайту ОСББ, створення системи звітів про діяльність ОСББ, реалізація системи онлайн голосування жителів будинку тощо.

13) Створення сучасної пропускної системи у двір будинку – в першу чергу для транспорту (скільки можна наймати людину для натискання на кнопку шлагбауму?).

Важливо: для реалізації вказаних завдань співвласникам будинку не буде необхідності сплачувати додаткові внески. Всі вказані витрати будуть сплачені з звичайних поточних внесків на обслуговування будинку.

Надсилайте нам інші ідеї та пропозиції на адресу d25a.in.ua@gmail.com

* * *
Запрошуємо обговорити цю статтю на нашій сторінці в мережі Фейсбук

* * *
Читайте також як ОСББ знизить комунальний тариф для будинку Дегтярівська, 25А, корпус 1 на цій сторінці.