«ПРОТИ» ЦЕНТРБУДСЕРВІСу, «ЗА» іншого управителя

Отже, в червні 2016 року наша обслуговуюча організація, ТОВ «ЦЕНТРБУДСЕРВІС», ініціює збори співвласників в нашому будинку, очевидно, з метою укладення нового договору обслуговування на наступні 12 місяців.

Це умова закону №417 (див нижче), згідно якого співвласники повинні до 1 липня 2016 року створити ОСББ або обрати управителя. В іншому випадку управителя призначає міська адміністрація на конкурсних засадах (стаття 13, пункти 4 та 5).

Ми, прихильники ОСББ, вневнені, що ідеальним варіантом управління комунального господарства нашого будинку буде саме Об’єднання Співвласників Багатоквартирного Будинку (ОСББ) – неприбуткова організація, юридична особа , якою керують жителі будинку в своїх інтересах.

Проте, зараз ми ще не готові створити ОСББ та організувати його роботу. По перше, все ще не зареєстровано достатньої кількості прихильників (потрібні більше 50% голосів власників площі в будинку). По друге, ще не обговорено та не визначено формат та принципи функціонування нашого ОСББ.

Тому, ми, група прихильників ОСББ, більшістю голосів  приймаємо рішення зараз, на наступних зборах, відмовитись від продовження співпраці з ТОВ «ЦЕНТРБУДСЕРВІС» з тим, щоб нашому будинку було призначено іншого управителя.  І закликаємо зайняти таку позицію інших жителів нашого будинку.

Чому нам НЕ подобається «ЦЕНТРБУДСЕРВІС»

 1. Пасивність. Компанія має величезні борги перед «КиївЕнерго» (460 тис грн), очевидно, накопичені роками, але робить дуже мало, щоб виправити ситуацію – тільки псує нам настрій своїми гидкими оголошеннями.
  Зокрема, реєстр судових рішень показує, що «Центрбудсервіс» веде лише кілька цивільних справ проти боржників у нашому будинку. В той час, як реальна кількість боржників становить 30-40.
 2. Попри те, що компанія не здатна ефективно збирати гроші за опалення та водопостачання , вона до сих пір не передала цю функцію «КиївЕнерго» та «КиївВодоканалу» – мається на увазі впровадження прямих договорів між цими організаціями та жителями будинку.
  Тільки ініціатива жителів будинку змусила «Центрбудсервіс» почати підготовчу роботу.  Компанія розмістила відповідні опитувальники в кожній секції будинку – а могла б розпоширити анкети через поштові скриньки чи обійти всі квартири особисто, і таким чином, зібрати підписи за один день (!)
 3. Через космічні борги перед «Київенерго» в нашому будинку вже півроку відсутня гаряча вода. Дегтярівська 25, корпус 1 в числі 60 будинків по Києву, де відключено гарячу воду (з 10,000 будинків всього в м.Києві).
 4. В будинку відсутнє належне відеоспостереження та контроль арендаторів. Внаслідок чого, у 12 жителів вкрадено велосипеди, як підозрюється, арендаторами квартир.
 5. Ймовірно, в будинку ведуться незаконні будівельно-монтажні роботи. Нещодавно жителі були вимушені викликати поліцію, щоб зупинити один з таких «проектів». На допомогу, підтримку «Центрбудсервісу» в цьому питанні ніхто не розраховує.
 6. Питання протипожежної безпеки. Хтось з нас чув по якісь відповідні заходи в нашому будинку? … від компанії, яка за 8 років роботи зібрала з нас понад 10 млн гривень за обслуговування будинку.
  А пожежа – це та єдина небезпека, яка може не тільки знищити наші інвестиції в нерухомість повністю, а і завдати шкоди здоровью.
 7. Очевидно, «Центрбудсервіс» має значні борги і перед іншими контрагентами, окрім «КиївЕнерго». Зокрема, в державному реєстрі судових рішень міститься інформація про те, що  «Центрбудсервіс» має велику заборгованість перед Антимонопольним комітетом (68 тис штраф, ще 68 тис грн пені та 4 тис грн судових витрат).
  Крім того, в тому ж реєстрі є інформація про те, що   «Центрбудсервіс» має велику заборгованість перед ПП «Шериф-Захист» (58 тис грн борг, 29 тис грн санкцій та 2 тис грн судових витрат).
  З яких джерел компанія буде виплачувати вказані санкції та витрати залишається незрозумілим.
 8. «Центрбудсервіс» не надав відповідь  на наш письмовий запит про його витрати на доходи. Жодного разу компанія детально не пояснювала публічно, як витрачаються наші кошти. Є підстави вважати, що компанія використовує наші кошти, щоб сплачувати штрафи та санкції.
 9. «Центрбудсервіс» – платник єдиного податку за ставкою 5% (на суму всіх доходів). Це означає, що приблизно 85 тис грн наших грошей компанія щорічно сплачує в державний бюджет (замість їх використання в обслуговуванні будинку).
 10. Нестабільність. В компанії змінилось 10 директорів за останні 8 років. Очевидно, це і є причиною її неефективної роботи.

«Закон 417» – Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»14 травня 2015 року, № 417-VIII

Читайте також
Переваги створення ОСББ в нашому будинку (посилання).
Концепція створення та роботи ОСББ (посилання).

* * *
Запрошуємо обговорити цю статтю на нашій сторінці в мережі Facebook